مراقبت و سلامتی

تاثیرات کافئین بر روی پوست و مو

تاثیرات کافئین بر روی پوست و مو

تاثیرات کافئین بر روی پوست و مو

 

تاثیرات کافئین بر روی پوست و موی افراد به‌طور متفاوت است اما در جمع یکی از مناسب ترین مواد معدنی برای بهره جویی عموم می باشد و در مناسب ترین حالت ممکن وجود داشته در این مقاله به صورت خلاصه توضیح می دهیم بهترین روش استفاده از تاثیرات بر روی پوست و موی افراد چیست؟؟ و بهتر است چگونه از کافئین برای پوست و مو استفاده شود؟؟

 

کافئین چیست؟؟

کافئین خود مواد محرکی است که تاثیرات مثبت و منفی به دنبال دارد استفاده آن سبب می‌شود بسیاری از افراد احساس هوشیاری و تمرکز بیشتر داشته و کمتر خواب آلود باشند زیاده‌روی در استفاده آن نتیجه منفی به جا می‌گذارد همچنین استفاده کافئین بر فرآیندهای بدن همچون هضم غذا، و توان بینایی اثر می‌گذارد

طبیعی است که افراد در وقت‌های میانی روز احساس خستگی کنند مغز به شکل طبیعی از زمانی که تنها از خواب دراز می‌شود لغایت زمانه خواب مولکول بیشتری به نام (آدنوزین) تولید می کند متخصصان معتقدند این مولکول به تنها همراهی می‌می کند لغایت شب به خواب برود یکی از مناسب ترین اثر هایی که کافئین بر روی بشر دارد خلق و خوی فرد را استحکام می کند به عنوان مثال کافئین به عنوان عامل محرک سیستم عصب مرکزی نه تنها هوشیاری را تقویت می کند ولی در خلق و خوی فرد هم اثر مثبت می‌گذارد

این رخداد از تاثیر کافئین در مختل کردن فرآیند گردآوری مولکول (آدنوزین) و احساس آگاهی در تنها ناشی می‌شود.

 

عوامل ناشی از استفاده کافئین بر روی انسان!!

 

عوامل فراوانی موجود می باشد که بعد از استفاده به آنها به صورت واضح می شود و میشه به آنها اشاره داشت که در زیر نام برده می شود:

کافئین دست کم برای مدتی فرد را آگاه می‌سازد.

خلق و خوی فرد را تقویت می کند.

کافئین حافظه را استحکام می‌می کند.

کافئین بازه زمانی دقت را افزایش می‌دهد.

کافئین برای مدت کمی از میزان اشتها می‌کاهد.

کافئین به تاثیرگذاری فوری‌ داروها کمک می کند.

کافئین موجب درد معده می شود.

مسئله‌ای که باید این‌ است‌ که کافئین ممکن است اندکی فشار خون را در بعضی افراد بالا ببرد با این حال، این تأثیر ً بی نهایت اندک است و با آشامیدن منظم قهوه از بین می‌رود همین‌گونه استفاده کافئین‌دار ممکن است از دیابت پیشگیری می کند بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد افرادی که بیشتر از قهوه می‌نوشند 29٪ کمتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 قرار دارند. اینجا ست که استفاده قهوه بدون کافئین با افت 21 درصدی خطر ابتلا به دیابت تماس دارد این یافته نشانی می‌دهد که دگر ترکیبات مفید در قهوه نیز می‌توانند افراد را در متساوی دیابت نوع 2 ایمن کنند.

 

کافئین راه حلی برای پوست!!

بارها شنیده‌ایم که پیشگیری بهتر از درمان است این عبارت‌ی کلیشه‌ای احتمالا ریشه ای‌ترین توصیه‌ برای نگهداری باشد اما در مورد زیبایی هم صدق می‌می کند مناسب ترین روال داشتن پوستی زشت مراقبت و پژوهش است. چنانچه از سنین جوانی به پوست خود برسید و از آن در متساوی فاکتورهای آسیب‌زا مراقبت کنید، دچار پیر پوستی می‌شوید پس چنانچه هنوز علایم پیری پوست در شما پدیدار نشده یا جدید چند خط ظریف روی صورتتان ظاهر شده و به فکر افتاده‌اید پیشگیری را جدی بگیرید به پوست خود برسید و به خوبی از آن مراقبت کنید چگونه؟؟

کمی جلوتر توضیح داده‌ایم ولیک چنانچه به هر دلیل دچار علایم پیری پوست شده‌اید چه؟ حقیقت این‌است‌که هر چقدرم مراقب پوست خود باشید هم هم در سنین بالا علایم پیر پوستی آشکار خواهند شد

چنانچه هم مراقبت‌های پوستی را به خوبی رعایت نکنید سن پیدایش علایم پیری پایین‌تر می‌آید به شکل رایج از اواسط ۳۰ سالگی خطوط صورت عمق دار‌تر شده و افتادگی تدریجی پوست شروع می‌شود حال چنانچه مراقبت‌های پوستی را به خوبی انجام داده باشید می‌توانید این رخدادها را لغایت ۱۰-۱۵ سال به تأخیر بیندازید با وقوع علایم پیری باید مراقبت‌های پوستی را ادامه دهید تا حالت از چیزی که هست بدتر نشود

به علاوه بر این راهکارهای فراوانی برای بهبود اسباب شما موجود‌ می‌باشد مگر باید مناسب ترین طریق جوانسازی پوست و… میتواند از کافئین برای خودتان را انتخاب کنید تا بتوانید علایم را برطرف کرده و دوباره از جوانی و شادابی پوست خود لذت ببرید.

 

برای مراقبت از پوست چه مواردی باید رعایت شود؟؟؟

حتما هر روز ضد آفتاب بزنید

به صورت مکرر برنزه نکنید

اکیدا سیگار نکشید

بدون دستور پزشک خود آشامیدنی‌های الکلی استفاده نکنید

تلاش کنید خود را ثبات دهید و چاق و لاغر نشوید

در استحمام خود پوست خود را با ملایمت بشویید

بعد از ورزش و تعریق شدید حتما صورت خود را بشورید.

حتما به صورت روزانه بعد از خواب قهوه بنوشید

در جمع بین تمامی مواردی که گفته شد بهتر است بدانید بهترین روشی که میتوانید از آن برای بهتر شدن پوست و همچنین موی خود استفاده کنید می تواند محصولاتی که دارای  کافئین می باشد را انتخاب کنید!!

 

چرا باید کافئین برای مو استفاده شود!!

بیشتر اوقات ریزش مو به صورت تدریجی رخداد می‌افتد و تا اینکه زمانی که تراکم موهای سر تا حد چشمگیری ناچیز نشود متوجه آن نمی‌شویم در جلوگیری از ریزش مو و تقریباً جمعا مشکلات زمان آغاز درمان اهمیت بسیاری دارد یعنی هرچه زودتر برای درمان ریزش موی خود اقدام کنید احتمال موثر بودن درمان بیشتر می‌شود.

عمده ترین نشانه های قبل از مصرف کافئین‌ عبارتند از:

کنده شدن راحت موها به هنگام کشیدنشان

تجمع مقدار بسیاری مو در موگیر چاه بعد از استحمام

جدا شدن میزان بسیاری مو موقع بستن یا شانه‌ کردن موها

ریختن تعداد بسیاری مو بر روی بالشت بعد از خواب شبانه

محصولات بسیاری برای جلوگیری از موارد گفته شده وجود دارد که میتواند عملکرد داشته باشد و تاثیرات آن را به وضوح می شود دید اما معمولا یکی از عناصر استفاده شده در این محصولات میتوان کافئین را نام برد یکی از پایه های اصلی اکثر محصولات ساخته شده میتواند باشد و عناصر ساخته شده و برگرفته شده از طبیعت و شبیه سازی آنها در آزمایشگاه های متفاوت در نتیجه به بهبود نداشتن ریزش مو و در عین حال به پوست فرد مصرف کننده هم میتواند کمک کند.

در این مقاله سعی کردیم به شما توضیح دهیم که چرا کافئین بهترین عملکرد را بر روی پوست و موی شما دارد در ادامه میتوانید به کمک منابع بدانید که کافئین فقط در عملکرد مغزی تاثیر ندارد بلکه بر روی تمام موارد تاثیرگذار می باشد پیشنهاد می شود اگر از کافئین به صورت ارگانیک و خانگی استفاده می کنید بهتر است از آب در مایع ساخته شده برای پوست و مو خود زیاد استفاده کنید زیرا کافئین به دلیل عناصر موجود در آن تاثیرات خود را بعد از حل شدن در آب نشان خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *