مراقبت و سلامتی

مراقبت از پوست قبل از خواب

مراقبت از پوست قبل از خواب

 

سبک موثر برای مراقبت از پوست پیش از خواب

 

مراقبت از پوست

پوست به شکل پیوسته به توجه و مراقبت احتیاج دارد. داشتن رژیمی متناسب در طول روز به زیبایی پوست شما یاری مینماید، به علاوه بر این با انجام چند مرتبه آسان پیش از خواب طی چند روز سلامتی و درخشندگی پوست خود را حس می کنید.

6 مرتبه که بانوان با پوست نرم و روشن پیش از خواب دنبال می‌نمایند:

 

تمیز کردن آرایش

هنگامی که از محیط ‌کسب و کار، میهمانی و یا هر محل دیگر به خانه میرسید آرایش خود را پاک کنید. حتی درصورتی که آرایش ندارید پیش از خواب صورت خود را پاک کنید. رعایت کردن این مسئله به جوان ماندن پوست کمک مینماید. زمانی که به خواب می روید پوست شروع به ترمیم شدن میکند و منافذ آن باز می شوند؛ چنانچه لایه ای از آلودگی و لوازم آرایشی بر پوست شما باشد این منافذ بسته می شوند و موجب ایجاد لک و جوش می شوند.

یک مایع شستشوی صورت متناسب با جنس پوستتان تعیین کنید. در هنگام شستشو چند ثانیه پوست را با مایع ماساژ دهید و با آب بشویید. این مرحله آلودگی را از پوست شما پاک مینماید.

 

لایه برداری

لایه برداری مرحله ای حیاتی برای برداشتن سلول های مرده از سطح پوست است و 2 بار در هفته بعد از شستشوی صورت پیشنهاد میشود.

 

مرطوب نگه داشتن پوست

مرطوب نه داشتن پوست پیش از خواب به تغذیه و جوان سازی پوست کمک میکند و برداشتن سلول های مرده از روی پوست را آسان تر میکند. درنتیجه از شستن صورت پوست رطوبت خود را از دست می دهد و مرطوب کننده این نیاز پوست را رفع میکند؛ حتی درصورتی که پوست شما چرب باشد نیز به مرطوب کننده متناسب با نوع پوستتان احتیاج دارید. در هر سنی پوست شما به مرطوب شدن احتیاج دارد چون که پوست خشک سریعتر پیر و چروک می شود.

 

کرم دور چشم

دور چشم حساس ترین بخش صورت و نخستین مکانی است که آثار بالا رفتن سن را پدیدار میکند درنتیجه احتیاج به مراقبت بیشتر و مرطوب کننده ای جدا دارد. کرم دور چشم رطوبت این بخش را تهیه میکند و تیرگی و چروک را افت می دهد.

 

کرم دست

اول دست های خود را با آب گرم بشویید پس ازآن با حوله خشک کنید؛ اندکی از کرم متناسب بر دست ها بزنید و با حرکت دورانی به آرامی ماساژ دهید. این کار با جذب اکسیژن جریان خون را بهبود می بخشد و از چروک گشتن پوست دست ممانعت به عمل می‌آورد.

 

روبالش ابریشم

ابریشم نسبت به پارچه های نخی نرم تر است و به بهبود خواب و سلامت پوست و مو همراهی میکند. خوابیدن روی ابریشم مجال رشد بهتر موها را حاضر میکند، اکسیژن راحتتر به سطح پوست می رسد و مرغوبیت کراتین در چرخه رشد مو  بهتر می شود.

 

 

در طول شب برای ما چه اتفاقاتی می افتد؟

شب مناسب ترین هنگام برای بخشیدن نشاط به جسم و روح است. در این وقت انواع بافت ها اصلاح می شوند و عضلات استراحت می‌نمایند و به همین دلیل بعد از بیدارشدن شخص حس بهتری دارد. مطالعات علمی نشانی می دهند که سرعت و شدت سنتز بافت ها در طول خواب عمقی بیشتر میگردد.
از ساعت 12 نیمه شب تا 4 صبح مغز در فاز عمقی خواب می رود و همین موقع است که ترمیم بافتی به حداکثر اندازه خود می رسد. این در حالی است که یا به هر دلیلی بین ساعات 00:00 تا 4:00 بیدار بمانید این روند مختل خواهد شد. بنا به این یافته ها می توان دریافت که خواب آسوده چقدر بر سلامتی بافت های بدن اثر گذار است بنابراین هر عاملی که به خواب بهتر شما کمک می کند به سلامتی پوست و زیبایی تان هم یاری خواهد کرد.

پوست هیچوقت نمی خوابد؟

اینکه در طول شب شما می خوابید دلیل بر خوابیدن پوست شما نیست. درست است که پوست در زیبایی شخص اثر بی نهایت مهمی دارد منتها مسولیت اصلی آن محافظت از بدن است. اصلا پوست حکم جلد بدن را دارد و از بدن در برابر حرارت، سردی،  خورشید، میکروب ها و مواد مصنوعی مراقبت میکند. به منظور اینکه پوست تان قادر‌باشد مسولیتش را به نحو بهتری اجرا کند توصیه می کنیم که با مواد پاک کننده تمامی سلول های مرده و آلودگی هایی که در طول روز بر پوست تان انباشته شده اند را بزدایید. برای این منظور به همراهی یک کارشناس پوست نوع پوست تان را بشناسید و با فرآورده‌های متناسب نوع پوست تان در طول شب از آن مراقبت کنید. این محصولات حالت های فیزیکی مختلفی دارند شامل:ژل، موس، لوسیون، پماد و کرم.

معالجه شب هنگام پوست بیشتر موثر است؟

یک عقیده جمعی و همگانی وجود دارد که می گوید داروهای موضعی در طول شب بهتر تأثیر می گذارند برای اینکه در این زمان، پوست آمادگی بیشتری برای ترمیم دارد ولی نمی توان این اعتقاد را آنقدر درست دانست. متخصصان، استفاده بعضی از محصولات را در شب توصیه می‌نمایند برای اینکه موقعیت بدن در این وقت بهتر است.

به عنوان نمونه بعضی محصولات بی نهایت چرب اند و به همین دلیل ظاهر جالبی به پوست نمی دهند. به همین دلیل پزشک کارشناس در دستور استفاده دارو قید میکند که دارو شب ها استعمال شود. بعضی لایه بردار ها هم موجب التهاب پوست می شوند که شب ها هنگام مناسبی است که زیادترین تماس را با پوست داشته باشند

ماسک ها، بی رنگ کننده ها، اسکراب ها و کرم های رتینول هم برای تماس بیشتر و موثرتر شب ها استفاده می شوند. بی رنگ کننده ها محصولاتی اند که به جهت از میان برداشتن لک های تیره روی پوست مورد استفاده قرار میگیرند.

بعضی داروهای موضعی هم به این دلیل شب ها استفاده می شوند که به نورخورشید حساس اند. تولیدات دارای رتینول گروهی دارویی هستند که در ایجاد پوست تازه اثر بسزایی دارند و به جهت از میان برداشتن چروک ها و عارضه های پوستی ناشی از افزایش سن استفاده دارند.

یک گروه دارویی هم که متخصصان بیشتر مصرفشان را شب ها توصیه می‌نمایند داروهای ضدآکنه هستند. نمونه بارزشان هم لایه بردارها موجود میباشند که باعث پوسته پوسته شدن پوست بدن می شوند و این حالت در طول روز که شخص مرتب در حال تماس با افراد گوناگون اجتماع است آنقدر خوشایند نیست. در مورد ماسک ها و اسکراب ها هم باید بگوییم که مفرد در طول شب بهتر می تواند آنها را روی پوستش پوشش دهد و سر جای خود مشاهده دارد.

معالجه آکنه در شب چگونه است؟

پیش از اینکه استراحت شبانگاه خود را آغاز کنید پوست تان را با محلول های آنتی باکتریال پاک کنید. یادتان باشد که یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد آکنه میکرب های روی پوست هستند که‌میتوانید با محلول های پاک کننده آنتی باکتریال آنها را از سطح پوست تان بزدایید.

مراقبت از صورت چطور انجام میشود؟

درصورتی که از تولیدات ویتامین A استفاده نمی کنید، می توانید پیش از خواب تولیدات شامل آنتی اکسیدان را برای پیشگیری از تأثیر رادیکال های آزاد به پوست تان بزنید. رادیکال های آزاد در طول روز به احتمال بسیاری با پوست در تماس خواهند بود. به همین دلیل مناسب ترین موقع به جهت از میان برداشتن آثار سوءشان شب موقع است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *